Moje konečné ANO, že mám zvětšení prsou podstoupit, padlo při pohledu na moje nová prsa, když jsem podstoupila 3D screening v Motivě.

Proč?

PROČ...zásadní otázka! Myslím, že je důležité si na ní odpovědět, protože rozhodnutí je (téměř) nevratné.

Měřím 180cm a celý život mám podprsenku 75B. Při mé výšce mám už léta pocit, že není mé tělo proporčně správně "vyrobené", k tomu ještě nesouměrnost, jedno prso větší a druhé menší.

 

 

No a jsem Váha! Takže se cítím dobře v rovnováze mít stress i klid, ticho i rušno, veselo i melancholii. Takže bude fajn mít tělo proporčně vyrovnané!
A podprsenka je také jedním z důvodů. Nebaví mě, svírá, ramínka padají a jsou vidět, když nemají.

Teď zase vážně. Přemýšlela jsem opravdu dlouho. Na první konzultaci jsem byla teprve v dubnu loňského roku a dala jsem si pak na rozhodnutí čas protože musí být moje, bez tlaku okolí na tu či onu stranu, jedná se o moje tělo, tedy o moje rozhodnutí. A teď vím, že jsem udělala dobře, že to nebyla hrr akce, protože jsem rozhodnutá pevně, moc se těším, nemám strach, a o to mám větší šanci, že mé tělo implantáty v pohodě přijme a nebude s nimi bojovat.

Podívejte se na celý příběh Terezy na videu ☝

Kdy?

KDY? Je na to brzy? Je už ten správný čas? Není už pozdě?

Asi každá žena, která o implantátech někdy uvažovala, si položila podobnou otázku. A já si teď říkám, na co mám ještě čekat? Na vysoké na to nebyly peníze, po vysoké se plánovaly děti, pak ne úplně plánovaný rozvod, a teď? V říjnu mi bude 37 let, dětem se nebráním, ale ani je neplánuji, takže znovu: na co mám ještě čekat? Jdu do toho a moc se těším!

 

 

Moje konečné ANO, že mám zvětšení prsou podstoupit, padlo při pohledu na moje nová prsa když jsem podstoupila 3D screening v Motiva implantáty.

Kam?

KAM na operaci jít? Klinik je v dnešní době tolik! Podle jakých kritérií se rozhodovat? Nakonec byla tahle otázka tou nejlehčí.

Protože mám ráda kvalitní a zodpovědnou práci, za kterou jsou vidět skvělé výsledky, rozhodla jsem se pro kliniku Esthé a pana doktora Urbana. Získal si mě během chvíle, protože trpělivě odpovídal na všechny moje otázky

OMG 3D screening a pak pohled přes virtuální brýle na moje budoucí prsa!

Zážitek! A i díky němu padlo finální rozhodnutí. Protože tohle chci!

 

3D screening v Motivě

 

Motiva

Když jsem vybírala značku a velikost implantátů, snažila jsem se najít co nejvíce informací, ale zároveň se tím nenechat zahltit. Vyhrály implantáty Motiva, ze spousty důvodů, o tom bude další příspěvek, a jedním z důvodů byla i tahle zkouška na vlastní kůži!

 

Tereza a zvětšení prsou

 

Do speciální podprsenky jsme nandaly tolik, kolik jsem si představovala, a pak jsme ještě přidaly, protože většina žen, které si nechaly prsa zvětšit, Vám řeknou, že si měly "dát" víc.
Prý je to i tím, že čerstvě po operaci jsou prsa nateklá, na tu velikost si žena zvykne, a pak když otok opadne, jsou prsa o něco menší a ona chce ta původní nateklá no, tak uvidíme!

ZNAČKA implantátů, další bod, který byl pro mě důležitý. Vlastně nejdůležitější! ‼ viděla jsem hodně fotek a videí, zásadní pro mě je to, aby prsa vypadala přirozeně, a to v každé poloze těla, nejen vestoje a čelně asi víte, na co narážím...je to otázka vkusu každé z nás, ale já prostě nechci prsa z pornofilmu, která se nikdy nepohnou a jejich tvar je stále stejný a nechci ani takzvané kapky, protože u těch údajně může dojít k posunutí.

Na základě těchto mých požadavků jsme společně s panem doktorem vybrali ergonomické implantáty od společnosti Motiva. Už na první dotek jsem z nich byla nadšená! Krásně měkkoučký implantát! Za druhé mě okouzlily jeho vlastnosti... dokáže se chovat jako přirozené ženské prso. Vestoje kapka, vleže se rozlije.

No a za třetí, ergonomický implantát je vhodný pro aktivní ženy. Další plus. Co se týká velikosti, tak vlastně ještě nevím, co dostanu. Samozřejmě ne úplně, základní dohodu máme, ale finální rozhodnutí padne až na sále. Mám navrženo od 315 do 400 ml, kvůli mé asymetrii dostanu na každé prso jiný implantát. Počítám s tím, že ani po operaci nebude jedno prso uplně jako druhé, ale na milimetry o tom budu vědět jen já a pan doktor Urban. 

Implantát

 

ERGONOMIX je typ, který jsme s panem doktorem vybrali, a já jsem moc ráda, že je na trhu něco, co splňuje všechny mé požadavky!

 

Implantáty Motiva

 

Je BEZPEČNÝ? Taky Vás napadá spousta otázek a v hlavě máte různé představy?

Zažila jsem už tři autonehody, kdy mě pás sice zachránil, ale zároveň mě potom hodně bolel hrudník. Při nehodě loni v září jsem měla dokonce nalomená žebra. A pár dní poté mě napadla otázka, co by se stalo s implantátem při takovém tlaku...

Zřejmě jsem nebyla jediná, koho za otázka napadla... Přejeli Motiva implantát autem. Nepraskl...

Konzultace

Implantáty Motiva

 

KONZULTACE je další krok, trochu zvláštní pocit, ale jen prvních pár vteřin, pan doktor Urban je nejen velký profík, ale hlavně obrovský sympaťák. Odpovídal na všechny moje otázky, vše mi vysvětlil krok za krokem, no a pak jsme se i smáli, možná těm mým bůčkům, ale ty řešit nebudeme, že jo. Na fotce mám zkušební podprsenku s vloženými implantáty Motiva.

Před operací

PŘED OPERACÍ - ptaly jste se na spoustu věcí, tak se pokusím sepsat vše!


► KONZULTACE byla úplně prvním krokem, jakmile jsem se rozhodla. Vybrali jsme velikost, typ a způsob vložení.
► SMLOUVA a termín operace, to je další krok, poté zaplacení zálohy, v mém případě 5tis Kč.
► TERMÍNY - objednejte se raději ihned, ať máte termín vyšetření a klid, zejména na mammo/sono.
► OBVODNÍ LÉKAŘ vám bude vyplňovat předoperační vyšetření, půjdete na něj nejdříve 14 dní před zákrokem, předtím ale k lékaři zajdete pro žádanku na odběry krve, jejich výsledky musí mít lékař v den předoperačního vyšetření už u sebe.
► KREV a MOČ - odeberou vám na lačno cca 5 zkumavek krve, je třeba i test na HIV, který si hradíte (cca 400,-), a odevzdáte ranní moč.
► PŘEDOPER. VYŠETŘENÍ u obvodního lékaře nesmí být starší 14ti dnů, musí obsahovat anamnézu, medikaci, fyzikální vyšetření, EKG s popisem, a závěr ke způsobu anestezie. Vzhledem k tomu, že se jedná o estetický zákrok, je toto vyšetření placené (cca 1000,-).
► MAMMO/SONO prsou platíte (cca 600,-).
ANTIKONCEPCE je třeba konzultovat, u rizikových pacientů se doporučuje vysadit 2 měsíce před operací.
► LÉKY - min 3 týdny před operací nesmíte užívat cokoli s kyselinou acetylosalicylovou (acylpyrin, aspirin, anopyrin,...) A žádné enzymatické preparáty (wobenzym, phlogenzym). Veškeré léky, které užíváte pravidelně i nepravidelně, musíte nahlásit lékaři.
► NEHTY já gelové už nemám, takže jsem nemusela řešit. Pan anesteziolog mi i tak připnul snímač na prst u nohy, takže ruce jsme vůbec neřešili.
Doporučuji se na případné odstranění gelových nehtů nebo laku zeptat hned při první konzultaci, ať máte čas a víte předem. V instrukcích na den operace je zmíněno jen odstranění make upu.
► ÚHRADA zbylé částky musí proběhnout nejpozději v den operace. V Esthé hotově, kartou nebo převodem předem tak, aby v den D bylo na účtu kliniky.

Můj DEN D krok za krokem

Implantáty Motiva

 

Dala jsem dohromady body, které by Vás mohly zajímat, takže je to opět trochu delší příspěvek ale pokud ještě chybí něco, co Vás zajímá, pište!

Večer před operací - oholit se, zejména podpaží je povinné. Nesmíte si namazat tělo žádným krémem ani mlékem. Počítejte s tím, že první sprcha bude až za pět dní. Od půlnoci nejíst, nepít a nekouřit. Pozor na nachlazení atd. Operaci smíte podstoupit pouze zdravé!

Co si vzít s sebou? V podstatě jen kartáček, pastu na zuby, odličovač. A bačkory já strávila oba dny v andělíčku a jinak nahá. A domů jsem šla v tom, v čem jsem přijela. Na čtení nebyla nálada, ani na jídlo.

Po příchodu a doplacení peněz následovaly tyto kroky:

  • Ubytovat se, svléknout se úplně do naha, obléknout si kompresní punčochy, jednorázové kalhotky a andělíčka. Odlíčit se, stáhnout si vlasy nahoru a sundat veškeré doplňky - hodinky, náušnice, řetízky.
  • Poté přišel za mnou pan anesteziolog, aby mi vysvětlil, co mě od něj čeká. Anestezie přes kanylu do žíly. A prý v hlavě cesta do Karibiku a drinky na pláži. To si tedy rozhodně nepamatuju 
  • Potom už přesun za panem doktorem Karlem Urbanem do předsálí, kde jsme si zopakovali moje přání a představu. Zakreslil si na moje prsa "plánek", udělali jsme si společnou fotku, a akce mohla začít

Implantáty Motiva

 

Operace probíhá cca 1,5-2hod v celkové anestezii. Po operaci mi pan doktor Urban svázal hrudník, jak se prý již mezi lékaři traduje "uvázat na Karla", tedy silně, abych neměla otok. A to se i podařilo. Příjemné to samozřejmě není, ale vydržet se to jeden den dá. Dva už ne. Probudila jsem se cca 4hod od začátku operace, trošku zmatená po anestezii a s hroznou žízní, ale žádný hlad, naopak nechutenství. Později jsem pochopila, že moje tělo muselo anestezii pár dní vstřebat, než se vrátilo do normálu, ale žádný problém ani komplikace. Navíc, celý tým na klinice Esthé je milý, vstřícný a ochotný, celou noc k dispozici. 

První noc jsem toho moc nenaspala, stažená záda mě bolela. Celý život mám problém s podprsenkami, moje žebra nesnesou téměř žádné omezení, takže tlak jim nedělal dobře. Tohle je ale velmi individuální, každé tělo zvládá tlak a bolest úplně jinak. Při operaci je podél každého prsa zaveden dren, aby odváděl pryč tekutinu, krev atd. Proto mám na jedné z fotek na sobě vidět hadičky a nosím si slušivou "kabelku" v podobě dvou lahviček dreny jsou vyndány sestrou v den odchodu z nemocnice domů. Zůstanou po nich malé vstupy, které se během pár dnů zahojí.

Druhý den jsem byla z toho sevření vysvobozena a pan doktor mi prsa poprvé ukázal v zrcadle. Také mi vysvětlil, proč "uvázat na Karla" dává smysl. Opravdu jsem neměla téměř žádný otok! Poté mě sestra prsa opět zavázala a já šla znovu spát, tentokrát už opravdu spát, protože už jsem mohla dýchat  a po pár hodinách jsem se probudila tím, že jsem měla hlad a už i chuť k jídlu! SPÁNEK následujících šest týdnů pouze na zádech. Bála jsem se, jak to zvládnu, když jsem zvyklá spát na boku, ale tělo ví. Při sebemenším pokusu se ve spánku otočit mě bolest probudila a já spala dál na zádech.

Po dvou nocích na klinice mě čekal odchod domů. Sestra mi vyndala dreny a oblékla kompresní pooperacnipradlo.cz, včetně pásu, který jsem přes prsa nosila první dva týdny. Důvod? Udržet prsa dole. Nechceme přece prsa pod bradou doporučuji nosit pás až přes tričko, potom totiž netlačí v podpaží.

No a hurá domů! Opravdu doporučuji, vemte si minimálně týden dovolenou! Já jsem již pátý den po operaci normálně pracovala na počítači, ale dobré pro tělo to není, tlačily mě v sedě záda i břicho, opravdu je lepší ležet a odpočívat  ideálně první dva týdny. Nechodit, nejezdit autem. Prostě žádné otřesy, aby nenastaly komplikace.

Pátý den první sprcha! Těšila jsem se jak malá! No a jeden tip. Jak se zvednout z postele? Přitáhnout kolena k břichu, rukama se chytit pod koleny a kolíbkou se posadit. Každý jiný způsob bolí no a hodně holek se mě ptá, kdy jsem byla už v pohodě samostatná. V podstatě od třetího dne. Jen si neumyjete poprvé sama vlasy a nesmíte nosit žádnou zátěž. A nedosáhnete vysoko. Takže pokud bydlíte většinu času sama, doporučuju před odjezdem vyndat si na linku skleničku atd., abyste pak nemusely natahovat nikam ruce.

No a poslední věc. Mám pejska. Hlídala jí tři týdny ségra, protože ven chodit nesmíte a hovínko už vůbec neuklidíte, protože předklon bolí.

Tak holky, za mě snad vše!  ;-)

3 týdny po operaci

 

Implantáty Motiva

 

3 týdny po operaci na první kontrole na klinice Esthé u MUDr. Karla Urbana.
Výměna náplasti, budu je mít ještě dva týdny, poté můžu odstranit a začít jizvičky promašťovat.
Ümyslně píšu jizvičky zdrobněle, protože jsou tak tenké, jak jsem snad ani nedoufala! Pan doktor je top a jsem opravdu ráda, že mě operoval právě on.

 

 

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2020