MUDr. Peter Mertan řešil rozdílnou velikostí implantátu i mírnou asymetrii prsou. Použitý implantát 380 ml a 425 ml, Demi profil.

 "Všichni si chtějí sáhnout!"

Říká burlesque tanečnice Miss Cool Cat, která postoupila zvětšení prsou pomocí implantátů spolu s modelací u MUDr. Petera Mertana letos v lednu na Formé Clinic. Nicméně dodává: „I přesto, že je moje práce s nahotou spjata, opravdoví performeři se hodnotí dle výkonu a schopností.”

Foto: John-Paul Bichard

Proč Tě napadlo podstoupit plastiku prsou? 

Dlouho jsem to zvažovala, dá se říct, že několik let, stejně jak moje prvé tetovaní. Poslední kapkou bylo, že jsem se rozhodla přestat brát hormony plus k tomu aktivně sportuji a akrobacie ovlivňovala tvar mého poprsí. Taky jsem si uvědomila, že není na co čekat a je dobré si plnit to, po čem toužím tak dlouho, hned.

Jak dlouho ses rozhodovala?

Trvalo to vlastně několik let. Jak jsem ale po konzultaci s MUDr. Mertanem zjistila, přemýšlela jsem o zákroku velmi nemoderně a vlastně měla spoustu předsudků, které už dávno neplatí. Pan doktor měl tak obrovskou trpělivost, klid a hlavně skvělé zkušenosti a vyvrátil všechny moje obavy. Upřímně jsem si myslela, že to po konzultaci vzdám, no pravý opak byl pravdou.

Po jak dlouhé době od konzultace jsi šla na operaci?

Byla to poměrně dlouhá doba - až 7 měsíců. Bylo to ale z důvodu, že jsem musela všechno pěčlivě naplánovat vzhledem k mé práci. Jsem aktivní perfomer a nemohla jsem jenom tak vypadnout na delší dobu, vystupuju i několikrát týdně. Všeobecně bych ale doporučila jít po konzultaci rychleji, jinak potom člověk až moc a zbytečně přemýšlí.

A co výběr velikosti? Měla jsi jasno nebo jsi váhala?

Díky firmě Motiva, která poskytuje dnes už 3D modelaci a sizerovaní, které jsem s radostí zkusila, byl výběr jednodušsí. Na základě toho mi pak doktor doporučil vhodnou velikost pro můj tvar prsou a těla dle mých požadavků. Vzhledem k mojí fyzické aktivitě mi pan doktor navrhl právě implantáty Motiva, které jsou vhodné pro sportovně aktivní ženy. A vypadají přirozeně, protože se přizpůsobují pohybu těla.

Jak probíhala operace?

To je další z věcí, která mě překvapila, jak hladce proběhla. Žádné starosti s ničím, na kliniku si nemusíte donést prakticky nic. O všechno je postaráno. Spíše si tam jdete oddechnout.

Když ses probudila po narkóze, jak Ti bylo?

Překvapivě jsem se cítila dobře, žádné bolesti, jenom pořádný hlad :)

Jak dlouho jsi byla na klinice hospitalizována?

Já jsem podstoupila augmentaci s malou modelací, i přesto jsem na klinice strávila jenom jeden den a noc, protože bylo vše bez komplikací.

A co pooperační bolesti?

Ty jsem už já měla horší, mám tělo, které nechce moc příjimat cizí věci a tak mi dalo zabrat. Hodně jsem natekla a měla bolesti, brala jsem léky, které se ale berou standartně. S odstupem času jsem to ale hodnotila pozitivně. Vaše tělo si přesně řekne, co potřebuje a to moje prostě potřebovalo víc času a oddychu, možná to bylo i tím, že jsem hodně aktivní. Prodloužila jsem si rekonvalescenci a myslím si, že i díky tomu jsem pak byla bez jakýchkoli potíží, až jsem byla překvapená, jak lehce jsem se vrátila ke všem aktivitám. Taky jsem chodila před operací několik měsíců na masáže zad, což se vyplatilo, vůbec mně pak nebolela, když jsem pri hojení ležela na zádech. 

Kdy ses začala vracet do tréninku? A jaký byl postup...?

Jak už říkám výše, prodloužila jsem si rekonvalescenci, původně jsem plánovala 5 týdnů a prodloužila jsem si ji na 7. Tím myslím - sportování naplno, zvedání težkých věcí, vystupování, atd. Fakt toho vůbec nelituju. Pak jsem si šla poprvé zatrénovat, dělám i náročné věci na prsní svaly a nestihla jsem se divit, že jsem neměla vůbec potíže, šla jsem z lehčích cviků postupně do náročnějších a zvládla jsem to hned na prvním tréninku. Fakt všem doporučuji dodržet pořádný oddych a léčbu.     
Foto: Alžběta Jungrová

Po jak dlouhé době jsi začala vystupovat a trénovat naplno?

Po 7 týdnech.

Jak často vystupuješ?

I několikrát týdně, zaleží dle sezóny. Také hodně cestuji, protože vystupuji i v zahraničí.

Nyní 6 měsíců po operaci už vidíš výsledek, jak jsi spokojená?

Je důležité říct, že se mi tvar ještě pořád mění a malinko zmenšuje, i pan doktor mi řekl, že reálně se to hodnotí až po roce a tak nechci předbíhat. Asi jsem jedna z mála, ale možná bych si nechala udělat malinko menší velikost - no jak se to pořád mění, ve finále si myslím, že velikost bude možná perfektní. Uvidíme, mám pocit, že ano.

Máš nyní nějaká omezení vztahující se k plastice prsou?

Ne, vůbec.

Kdyby ses měla rozhodovat znovu, šla bys do toho?

Ano.

Jaké jsou reakce okolí a publika?

Všichni si chtějí sáhnout :))) A taky uzavírají sázky, jestli jsou "pravé" nebo ne, tak přirozeně na lidi působí.

Pocítila jsi s úpravou poprsí nějakou změnu na profesním poli?

Ne, vůbec, je to opravdu jenom o mém pocitu. I přesto, že moje práce je s nahotou spjata, opravdoví performeři se hodnotí dle výkonu a schopností.

 

Objednejte se k MUDr. Mertanovi

 

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2021