Kala, 37 let, maminka po 3 dětech. Zvětšení prsou z 0 na C - MUDr. Jiřina Šilhánková Gia clinic, Prostějov.

 

Proč Vás napadlo podstoupit plastiku prsou?

Nikdy jsem žádná prsa neměla, vůbec, byla jsem úplně plochá. Ale zároveň jsem po nich netoužila. Když jsem měla děti a kojila jsem, poprvé v životě jsem na sobě nějaká prsa viděla. A to už jsem věděla, že je chci. 

 

Prsa před augmentacíStav prsou před zvětšením prsními implantáty

 

Jak dlouho jste se rozhodovala?

Rozhovodání bylo vlastně velmi krátké. Po třetím dítěti už jsem věděla, že je ten pravý čas. A definitivně jsem se rozhodla během 3 měsíců.

Jak jste se rozhodovala ohledně plastického chirurga nebo kliniky?

Nejsem typ, co by seděl u internetu, pročítal diskusní fóra a zjišťoval si reference. Zeptala jsem se dvou kamarádek, které na zvětšení prsou už byly. Takže na doporučení. Následně jsem si domluvila dvě konzultace, u dvou různých doktorů a rozhodla se kam půjdu.

Na základě čeho jste rozhodovala?

Obě konzultace byly velmi profesionální a lékaři na mne udělali správný dojem. Nakonec jsem se rozhodla pro paní doktorku Šilhánkovou. Jednak proto, že mi paní doktorka věnovala opravdu hodně času, vše vysvětlila a nikam nespěchala. Pak v tom hrálo roli i prostředí. Gia klinika je nová, velmi dobře vybavená a prostředí je velice příjemné.

Po jak dlouhé době od konzultace jste šla na operaci?

3 měsíce. Bylo to dáno časovým prostorem, který jsem měla pro operaci vymezený. Požádala jsem paní doktorku, zda by mi dala termín operace během 14 dnů v březnu, tak abych stihla ještě zimní sezónu na horách a aby byla rekonvalescence hotová před začátkem léta, protože na červen už jsme měli naplánovanou dovolenou. Paní doktorka mi vyšla vstříc a vše časově klaplo na jedničku.

Zajímavé. Dobrý timing:) Jak jste vybírala prsní implantát?

Paní dotkorka mi dala vybrat ze 3. typů implantátů, které běžně používá a vysvětlila mi rozdíly a novinky. Finální rozhodnutí nechala na mě. Když jsem si implantáty vzala do ruky, byl mi na omak nejpříjemnější implantát Motiva, který je opravdu měkký a působí přirozeně. Paní doktorka mě utvrdila ve správnosti mojí volby s tím, že tyto implantáty používá velmi ráda.

Také se mi líbily použité technologie a to, že narozdíl od anatomického implantátu nehrozí rotace a má minimum komplikací.

A co výběr velikosti? 

Vyzkoušela jsem různé velikosti ve zkušební podprsence. Daly jsme si s paní doktorkou nějaké rozpětí cca 50 ml s tím, že finální velikost zvolí až na sále. Chtěla jsem, aby prsa byla trochu vidět, aby ta operace stála za to. Zároveň jsem měla požadavek na přirozenost. Nakonec se přišly podívat i sestřičky a hodnotily jsme společně. Musím říct, že na klinice byla moc příjemná atmosféra.

Jak probíhala operace?

Samozřejmě jsem předem nějaké obavy měla, ale všechno probíhalo naprosto standardně. Bez komplikací a podle scénáře, který mi paní doktorka předem popsala.

Když jste se probudila po narkóze, jak Vám bylo?

Hrozná únava. Žádné přemýšlení o tom, co se událo, co mám na prsou. Tělo chtělo jen odpočívat. Ani mě nenapadlo chtít vidět výsledek.

Po prvním převazu?

Ano, prsa jsem viděla, ale vlastně se mi nelíbila. Byl vidět otok a pooperační stav. Prsa byla jakoby nafouknutá, nehezky trčela nahoru. Paní doktorka mi ale vše vysvětlila, takže jsem s tím počítala a věděla jsem, že na finální výsledek si budu muset ještě počkat.

Jak dlouho jste byla na klinice hospitalizována?

Běžná je jedna noc, ale zaplatila jsem si dvě. A vlastně bych si dala i 3. Při vědomí, že mě doma čekají 3 děti a běžný provoz, byl odpočinek na klinice jako lázně. Myslím, že čím delší čas si můžete odpočinout tím líp.

A co pooperační bolesti?

Já jsem žádné bolesti neměla. Absolutně ne. Když jsem první den přijela domů, vzala jsem si prášek proti bolesti, spíše ale z obavy, že to začne bolet. Ale nebolelo. Druhý den už jsem si nevzala nic a bylo to v pohodě.

Prsa po augmentaci prsním implantáty Motiva Ergonomix, Full profil  

pozn. v GIA clinic před augmentací prsů aplikují pacientce lokální anestetikum do oblasti pektorálního nervově cévního svazku. "Tím, že najdeme cévu a vpravíme anestetikum k vedle probíhajícímu nervu, je bolestivost po operaci menší. Máme s tím velmi dobré výsledky a pacienka užívá mnohem méně analgetik." říká MUDr. Jiřina Šilhánková. 

 

Po jak dlouhé době jste řídila auto?

Po 14 dnech. A bylo to v klidu. 

Jak dlouho jste nosila kompresní prádlo?

Jo to bylo dlouhé. Dva měsíce. Snažila jsem se přesně dodržet doporučený režim, protože jsme pak jeli na dovolenou k moři, tak jsem chtěla aby bylo vše zahojené. A neměla jsem žádné problémy.

Dodržela jste 6 týdnů doporučeného omezení pohybu?

Co se týká sportu, tak ano. Ale znáte to, s dětmi to 100% není. Musíte normálně fungovat. Co se týká třeba nákupů a zvedání težších břemen, to se úplně eliminovat nedá.

Po 6 týdnech na kontrole už jste viděla, že se výsledek rýsuje?

Ten přirozený tvar, který jsem si představovala tam ještě patrný nebyl. Prsa už nebyla oteklá, ale ještě hodně nahoře a nebyla tam ta měkkost. To se začalo měnit až asi dva měsíce po operaci.

Dnes jste půl roku po operaci….

Jsem naprosto spokojená. Moje očekávání se naplnilo, prsa jsou krásně měkká a implantáty se hezky usadily a nejsou vůbec vidět. Kdo vyloženě neví jaká jsem měla prsa dříve, tak rozhodně nepozná, že mám implantáty.

Jsem spokojená, už je to moje součást. Už to neberu jako něco co není moje. Jsem to prostě já.

Kala si užívá zvětšená prsa pomocí prsních implantátů

Kdybyste se měla rozhodovat znovu, šla byste do toho také?

Rozhodně ano. Hrozně mi to pomohlo psychicky a cítím se mnohem lépe. I po třech dětech může být žena fyzicky atraktvní. 

Jste dále v kontaktu s paní doktorkou?

Těch pooperačních návštěv tam bylo několik a už jsme se dohodly na nějakých dalších zákrokcích, např. odstranění znamének a budeme to teď postupně řešit. Jsem ráda, že jsem našla lékařku, o které vím, že se mi bude maximálně věnovat a když zavolám bude vědět o koho se jedná.

Doporučila byste operaci a paní doktorku svým kamarádkám?

Určitě ano. Paní doktorka je velký profík a celý tým na mě působil moc příjemným dojmem. Klinika je moc hezká. Žádné pochybnosti nemám.

Jak na nová prsa reagovalo okolí?

Nejbližší z rodiny a přátel o operaci věděli. Ale není to věc, kterou bych šířila a toto téma chtěla otvírat a diskutovat. Ani nedávám prsa světu nijak na obdiv. Nenosím výstřihy ani na ně jinak neupozorňuju. Jsem spokojená sama se sebou a to je pro mě nejvíc. A manželovi se to moc líbí.

 Půl roku po plastice prsou, prsní implantáty Motiva

 

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Zobrazit profil ADYTON s.r.o.
Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2019