Legenda české plastické chirurgie o zkušenostech s implantáty Motiva

Plastický chirurg, kterého netřeba představovat, zakladatel a vedoucí lékař kliniky Esthé, zakladatel a přednosta Kliniky Plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce Jan Měšťák si s námi popovídal o operacích prsou, kterých provedl už na 2000. Před nedávnem začal používat pro zvětšování prsou implantáty Motiva. A první dojmy?

„Netušil jsem, že po třiceti letech co dávám ženám do prsou implantáty, mě může ještě něco tak mile překvapit, abych se skutečně těšil z každé další operace. Takže Motiva, fakt jsem rád!“

Jaká je vaše dosavadní zkušenost s implantáty Motiva?

Stručně řečeno, jsem nadšený. Zatímco dříve jsem používal jiný typ implantátů, od kterých jsem z mnoha důvodů upustil, s Motivou jsem skutečně velmi spokojen.

Důvod je takový, že jsem vždy implantoval skutečně malé velikosti implantátů a to především pod žlázu, kde implantáty jiných výrobců často způsobují vlnění. Motiva implantáty toto vlnění nezpůsobují, protože jsou plněny gelem na 100%.


mudr. měšťák a motiva implantáty

Proč volíte umístění implantátů především pod žlázu (nad prsní sval)?

Pokud má klientka kvalitní kůži, není s umístěním implantátu nad sval vůbec žádná potíž. Naopak. Je kratší a méně bolestivá pooperační rekonvalescence. Toto umístění implantátu používám i u sportovkyň, kterým implantáty umístěné pod svalem mohou způsobit potíže ve smyslu omezení hybnosti. Volejbalistkám, košíkářkám, cvičitelkám aerobiku a podobně a mám s ním dlouhodobě nejlepší zkušenost.

Co se týká mých pooperačních komplikací ve smyslu přílišného opouzdření implantátu, držím se někde okolo 1%, což je oproti světovému průměru mnohem nižší počet. Podstatné pro mě je, že se Motiva oproti jiným implantátů nevlní. Mám velikou radost, že je zde implantát, se kterým se mi dobře pracuje.

Je neuvěřitelné s jakým entuziasmem stále operujete!

Co se týká zvětšování prsou, už jsem trošku přenechával žezlo mým kolegům - plastickým chirurgům na klinice Esthé. Nicméně teď mám najednou radost, když přijde klientka na zvětšení prsou a těším se z krásného výsledku s ní. Z Motiv jsem opravdu nadšený. Je to vidět už na sále, když se implantát vybalí ze sterilního obalu, ta modrá vrstva je skutečně dokonalá. Je to opravdu čisťounké, nevlnící se.

Jste pověstný tím, že hodně dam, které touží po různých úpravách za pomoci skalpelu odmítáte. Co se prsou týká preferujete naprostou přirozenost a minimální velikosti implantátů. Vyhledávají Vás klientky především z těchto důvodů?

Ano, jsem tím pověstný. A to je další plus pro Motivu, protože se jedná o implantát skutečně měkký a ve spojení s menší velikostí je opravdu k nerozeznání s přirozenými prsy. Všichni vědí, že já nejdu přes kopec :)

Pokud k vám zavítá žena, která touží po větším poprsí, tedy i větším objemu implantátu, pravděpodobně ji tedy odmítnete?

Ne pravděpodobně, ale zcela jistě. Ano odmítnu.

Nikdy jste implantât většího objemu nepoužil?

Pouze jednou v životě jsem implantoval skutečně velké implantáty, 800 ml. A to u pacientky s psychiatrickou indikací, kdy jí tato operace velmi pomohla na duši.

Jaký nejčastěji použiváte přístup pro umístění implantátu a proč?

Nejčastěji používám přístup periareolární - řez okolo prsního dvorce. Jedním z důvodu je po zhojení neznatelná jizva.

 


Objednejte se na konzultaci k doc. MUDr. Měšťákovi, CSc.

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2021