Plánujete operaci prsou? Víte, v jakém případě navštívit fakultní nemocnici a kdy privátní kliniku?

Jakákoliv léčba nebo operace má více aspektů, které mohou ovlivnit rozhodování o tom kde léčbu podstoupit a to samé platí i o operaci prsou.

Asi nejdůležitější je vybrat si takového lékaře nebo pracoviště, které má dobré reference a ke kterému má klientka důvěru.

MUDr. Martin Molitor - Kam na zvětšení prsou implantáty

Výhody zákroku zvětšení prsou ve státním zařízení

Všeobecně lze říct, že ve státní nemocnici se provádí převážně operace prsou spojené s nějakým onemocněním. Nejčastěji se jedná o různé druhy nádorů, vrozených vad, nemocí prsou a rekonstrukcí prsou po odstranění pro nádor. Výhodou státních nemocnic je především to, že zdravotní péče je komplexnější, vedle samotné operace lze provádět různá vyšetření, která jsou k výkonu potřebná, a že v nich lze provádět výkony hrazené ze zdravotního pojištění. Také je zde větší kolektiv lékařů a více různých specializovaných oddělení, která se na léčbě mohou podílet.

Ve většině státních nemocnic lze provádět i estetické operace prsou, tedy výkony hrazené klientem a ceny zde bývají průměrné nebo i nižší než v privátních klinikách. Ne vždy lze však klientkám vyhovět při výběru operatéra a to jak z důvodu jeho vytíženosti, tak např. z důvodu nutnosti výuky lékařů v přípravě k atestaci apod. Nevýhodou také je, že na některé výkony mívají delší čekací lhůty (někdy i více než rok) a samozřejmě podstatně nižší kvalita doprovodných služeb ve smyslu komfortu a intimity prostředí, jednání personálu, setkávání s pacienty se zcela jiným onemocněním apod. Všeobecně lze tedy říci, že ve státních nemocnicích se provádějí hlavně operace prsou za úhradu zdravotní pojišťovnou, estetické výkony jsou spíše vzácné.

Proč si pro zvětšení prsou implantáty vybrat soukromou kliniku

Privátní kliniky, až na pár výjimek všechny, provádějí pouze výkony za přímou úhradu pacientem/klientem. I zde lze provádět rekonstrukční výkony nebo korekce vrozených vad, ale pacientka si to musí zaplatit. Neprovádějí se zde operace, které vyžadují speciální postupy nebo zařízení jako je například rekonstrukce prsu mikrochirurgickou metodou apod. Výhodou privátních klinik ale je, že si lze bez problémů vybrat lékaře, je podstatně větší intimita prostředí, lepší doprovodné služby, personál má na pacienta je více času a může se mu více věnovat. Privátní kliniky také nabízí větší komfort a větší spektrum materiálů, širší výběr značek, druhů a velikostí implantátů.

Závěrem lze shrnout, že při výběru pracoviště by se klientka měla rozhodovat především podle toho, co je pro ni důležité. Musí zvážit nejen výběr lékaře, ale i čekací lhůty na operaci, intimitu a komfort prostředí a služeb a v neposlední řadě i své finanční možnosti.


MUDr. Martin Molitor

 

 

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2021