Plastická chirurgie není jen o estetice, ale také pomáhá.

17. 10. 2018 byla ve FNKV na klinice Plastické chirurgie operována pacientka s nádorem prsu a zároveň BRCA 1 pozitivní. Po 6 měsících chemoterapie jí byla provedena oboustranná mastektomie (odstranění prsní žlázy) s okamžitou rekonstrukcí prsními implantáty.

Při tomto zákroku byl poprvé v ČR použit anatomický implantát Motiva, který se fixuje speciálními stehy, aby se zamezilo nežádoucí rotaci. 

 

 

 

Tým lékařů pod vedením MUDr. Lucie Zárubové pacience při této operaci zároveň provedl volný přenos bradavky a dvorce. Obojí bylo nejprve odebráno jako kožní štěp a na konci operace pak jako kožní transplantát přišito na své místo. Pacientka tak nemusí podstoupit další operaci a prsa má plně zrekonstruovaná během jediného zákroku. 

V rámci tohoto operačního výkonu byly pacientce také odebrány uzliny z podpaží vlevo kvůli histologickému vyšetření možných metastáz.

 

 

 

Na rekonstrukční operace prsou se ve FNKV běžně používají implantáty Motiva Ergonomix. Díky tomu, že jsou tyto implantáty biokompatibilní, jsou dobře přijímány tělem pacientky a jsou vhodné i po předchozím ozařování. Pacientky se s Motiva implantáty obvykle rychle sžijí a nemají nežádoucí pooperační komplikace. 


 

Objednat se na konzultaci k MUDr. Lucii Zárubové

 


Anatomický implantát Motiva je novinkou

Nový anatomický implantát Motiva je vhodný k použití v případech, kdy pacientka potřebuje prsy kromě zvětšení i vytvarovat a výsledkem má být zcela přirozený tvar prsou. 

Díky speciálním háčkům, které se přišívají ke tkáni se předejde nežádoucí rotaci implantátu. U anatomického implantátu je zároveň zachována výhoda Nanopovrchu a měkkého gelu.

 

 

Objednat se na konzultaci k MUDr. Lucii Zárubové

 

 

Spojte se s námi

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2021